PREMIATS 2017

- Cicle 2 – Produccions Collectivas

1èr Prèmi : CE1-CE2 - Escòla bilingua Bedós - Legendas aspesas

2au Prèmi : Pétronie CP e la classa – Calandreta deu Seuvèstre - La camarostida

3au Prèmi : GS e CP – Calandreta d'Ortès – Martica e Cacaoèta

 

-        Cicle 2 – Produccions Individuaus

1èr Prèmi : Ilan Gahat CE1 – Calandreta d'Ortès – Un còp èra

 

- Cicle 3 – Produccions Collectivas

1èr Prèmi : Liza e Lena – Calandreta Paulina – La mariòla malefica  

2au Prèmi : Emma Pourteau, Eline Dumartin, Clara Donnet-Montessino e Tara Gossey – Calandreta Paulina – Lo mainat negre

3au Prèmi : Manon Lazayre e Malika Ducos – Calandreta Paulina  - Alice Morlaisse

 

- Cicle 3  – Produccions Individuaus

1èr Prèmi : Chloé - CM2 – Escòla bilingua de Pondeilh Auloron – La bèstia de set caps

2au Prèmi : Enzo - CM1 – Escòla bilingua de Pondeilh Auloron – Lo Baselic

3au Prèmi : Rémi - CM2  – Escòla bilingua de Pondeilh Auloron - L'isla deus monstres

 

- Vidèos Bracas - Escòlas/Collègis/Licèus

1èr Prèmi : Kascendra Lecointre e Axel Ricarrère – Licèu de Dacs – Lo gojat qui cridava au lop  

2au Prèmi : Lou Loiseau e Axelle Vialle Classa bilingua de 4au – Collègi de Morlaàs – La mitologia deus Pirenèus

3au Prèmi : Maryline, Romain e Agathe - Classa bilingua Maseròlas – Quizz

 

- Collègis – Produccions Literàrias

1èr Prèmi : Pedro Morais, Lilian Garrouste, Robin Troquereau e Pierre Vassilades  - Classa bilingua - Collègi de Morlaàs – Lo Drac e la Cama-Cruda

2au Prèmi : Morgane Correia - 3au – Collègi Calandreta de Gasconha – Pè d'auca

3au Prèmi : Samuel Desneulin - 5au – Collègi Calandreta de Gasconha – L'urós e lo gelós

 

- Licèus – Produccions Literàrias

1èr Prèmi : Classa d’occitan – Licèu Jacques Monod de Lescar - Lo chivau blanc

 

- Collègis/Licèus  – Arrevirada Joens

1èr Prèmi : Classa de 5au - Collègi Calandreta de Gasconha

2au Prèmi : Classa de 3au - Collègi Calandreta de Gasconha

3au Prèmi : Kascendra Lecointre, Lucie Martinez e Axel Ricarrère - Licèu de Dacs

 

- Adultes – Produccions Literàrias Bracas

1èr Prèmi : Patrick VERDIER – Tolosa – Lo pepiòt de Balazuc

 

- Adultes – Arrevirada

1èr Prèmi : Laure Cadaux - Lescar

2au Prèmi : Michèle Tizon - Juranson

3au Prèmi : Associacion Esquiròt - Grop d'aprenents de Sent Martin de Senhancs

    [ Retour à CALAMS BEARNÉS ]